Банер
08_Iskushenie.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

Книгата "ДИВО"
Написано от Ивайло Иванов-IYI   
Четвъртък, 01 Март 2007 00:00
Всеки е чувал за "Гинес" (за книгата,не бирата).А за "ДИВО" ? Това е руската книга за рекорди и постижения. Ето нещо от нея


Чoвешка дейност: Въздухоплавание и авиация: Самолети и въртолети

 


Полет на първия в света самолет

На 20.07.1882 г. в Красно Село(край Петербург) излита първият в света самолет,построен под ръководството на руския контра-адмирал Александр Федорович Можайский(1825-1890).3а това събитие съобщил "Кронштадтский вестник".Управлявал верният помощник на Можайский-механикът от "Русско-Балтийский завод" Иван Никифорович Голубев".Самолетът на Можайский се вдигнал във въздуха 21 години по-рано от този на братя Райт.

Всъщност,виждайки несъвършенствата на ДВГ от онова време,Можайский поставил на своя самолет два парни двигателя.Именно заради това някои скептици подлагат под съмнение полет с човек на борда.Те твърдят,че самолетът единствено подскачал,но не излетял,а във въздуха са излитали само модели.

Първият "ТИПОВОЙ"

Първия масов руски самолет,конструиран от руски авиационни инженери,е "Россия-А".Направен е през 1910 г.в петербургския завод"Первого всероссийского товарищества воздухоплавания".Това били самолети от типа "биплан" с бензинови ДВГ.На 15.28.1910 г. с "Россия-А" се провели първите летни изпитания на Гатчинското летище край Петербург.

Самолет-невидимка

Първият в света самолет-невидимка бил построен в СССР през втората половина на 30-те години.Изпитанията провеждали на една ВВС-база в Сибир.Според очевидци,чудото започнало,когато заработил моторът.С нарастване на оборотите самолетът започнал като че ли се разтваря във въздуха.А когато излетял от пистата,положението му можело да се останови единствено по изместването на звука.Изгубили го от поглед не само зрителите на земята,но и пилотите от двата съпровождащи изтребителя.След известно време невидимката се приземила,но самолет станал отново видим едва,след като затихнал моторът.Загадката си остава.Известно е само,че обшивката била от прозрачно органично стъкло,а кабината,колелата и други части-боядисани с бяла боя с примес на алуминиев прах.Самолетът серийно не бил пускан,заради сложното производство.

Първият реактивен самолет

Даже у печени авиатори този неголям 6-метров самолет пораждал маса въпроси.Първият бил:"А къде ли,пък,са моторът и перката?".Кинооператорът, специално поканен да заснеме старта,отказвал да повярва,че крилатата "цигара" от дърво и плат,без пропелер,ще се вдигне във въздуха от летището на Свердловск(Екатеринбург).Със силен грохот и с изригващ пламъци от опашната част,първият в света реактивен самолет БИ-1,управляван от летецът-изпитател Г.Я.Бахчиванджи(1909-1943),се плъзнал във висините...Полетът траял само 7 минути.3а толкова стигнало горивото-смес от бензин и азотна киселина,последната от която разяла метала и напълнила кабината със задушлив газ.

БИ-1 бiл създадeн през 1941 г. oт конструкторитe А.Я.Березняк(1912-1974) и А.М.Исаев(1908-1971).3амислен е като изстребител-прехващач,височинен разузнавач и бомбардировач.От самолета не можело да се избяга и при хоризонтален полет:развивайки скорост над 800 км/ч,БИ-1 летял два пъти по-бързо от най-добрите машини на времето си.

Сравнително евтиният и лесен начин за производство(първата серия от няколко десетки БИ-1 е направена във вагоностроителен завод!)са в резултат на дълга и с кървава пот конструкторска работа,която завършва на 22.06.1941 г.-в първия ден на войната с Хитлер.Изпитателните полети били спрени в края на март 1943 г.При опит за достигане на максимално висока скорост машината и летецът се разбили,защото навлезли в зоната на предзвуковите аеродинамични явления,за които тогава се знаело твърде малко.Капитан Г.Я.Бахчиванджи бил посмъртно удостоен със званието "Герой на Съветския Союз".

Един из конструкторите-А.М.Исаев,станал впоследствие баща на ракетните двигатели на знаменитите космически кораби "Восток","Восход","Союз" и др

Самолет с радиолокатор

Самолетът за далечно радиолокационно откриване на цели Ту-126 е създаден в Русия през 60-те години.Модифицирали стратегическия бомбардировач Ту-95. Сега руският аналог на американския АУАКС е базиран на транспортия "Ил" и е означен като А-50.Намира и определя координатите на въздушни и морски цели,намиращи се на стотици км.

Най-бързия в света боен самолет

Най-бързият в света боен реактивен самолет е изстребителят МиГ-25 (с кодово име "Летучая мышь"-"Прилеп").Създаден е от съветския авиоконструктор Артем Иванович Микоян(1905-1970).Самолет-разузнавач от този тип летял с 3'395 км/ч(бил засечен от радари),макар официалната пределна скорост да е 2'969 км/ч.Носи 4 големи подкрилни ракети тип "въздух-въздух.

Рекорд за серийно призводство

До ден-днешен остава ненадминат рекордът на легендарния щурмовак Ил-2.От Московския машиностроителен завод"С.В.Ильюшин" излезли 36 163 самолета.Нито една авиофирма в света не е пускала серийно подобно количество самолети.

ОКБ под ръководството на Сергей Владимирович Ильюшин (1894-1977) било организирано през 1933 г.От това време до 1991 г. са разработени 70 модела,различни по тип и предназначение.Самолетите с марка "Ил" браздят въздушните океани в целия свят.

"МРИЯ" - авиогигантът

Най-мощният в света товарен самолет Ан-225 "Мрия" (укр. "Мечта") е дело на ОКБ"О.К.Антонов".Какво може "Мрия"?Да превози само на борда си до 120 т. товари.Максимална излетна маса на самолета с товара-600 т.,от които 250 т, полезен товар може да се разположи и върху самолета-направо на фюзелажа.Разход-около тон/мин авиационен бензин.Размах на крилата-88,4 м.Дължина-84 м.Скорост-до 900 км/ч.

21.12.1988г.-първи полет на "Мрия".22.03.1989 г.-в изпитателен полет са постигнати... 109 световни рекорда!В това число със 104 тона била превишена рекордната излетна маса(предният рекорд бил на американския "Боинг-747-400").САЩ нарекли "Мрия" "Въздушен слон",когато през август 1990 г. самолетът участвал във въздушния фестивал край Сиатъл.Следва аерокосмическият салон във Фарнборо(Франция) през септември.

Авиолайнерът с най-голяма вместимост

Ил-86 е способен да вземе на борда си 350 пътници за един рейс,което го прави най-големят по вместимост сред руските авиолайнери.Първият Ил-86 излита на 22.12.1976 г.Снабден е с 4 турбореактивни двигателя НК-86 на конструктора Кузнецов,развиващи тягя от 52'000 кг.

Най-големият въртолет

Най-големият въртолет в света е "Миль-Ми-12" ("Гомер"), известен и като В-12.Има 4 турбинни двигателя,с по 6'500 к.с. всеки и размах на винта-67 м.Дължина на въртолета-37м.,маса-105 т.

Най-товароподемният въртолет

03.02.1982 г.B СССР тежкотоварният въртолет Ми-26,пилотиран от Г.В.Алферов и Л.А.Индеев,се вдигнал на 2'000 м. височина,с обща маса 56'768,8 кг.

АEРОТАКСИ

Вoдeщите конструкторски бюра в Русия разработили цял набор леки многоцелеви самолети.Нарекли ги "аеротакси".Такива машини са нужни за рибари,геолози,ловци,ръководители на предприятия,специалисти от правителствените учреждения,за оказване на бърза медицинска помощ,за ледоразузнаване и т. н.

 

Една от най-перспективните разработки е самолет С-80 на ОКБ"Сухой".Той е с най-голяма далечина на полета-до 3'500км и високи характеристики за излитане и кацане.Бордовото оборудване позволява сляпо кацане при всякакви метеоусловия.

С модифицирaния Су-26М руският отбор печели световни първенства. На неговата база се ражда двуместният спортен Су-29,който американските специалисти нарекли "съвършено технологично чудо".Няма фигура от висшия пилотаж,която "да се опре" на самолета.Особено потресаващи са възможностите муза вертикални маневри.

Многоцелевият самолет Ил-103,разработен в ОКБ"Ильюшин", може да се ползова и за "първи стъпки"-като "въздушен портал".Кабината напомня на автомобилна,а самолетът може да излита и каца на всякакви площадки.

Делталет на взелете ДЕЛТАЛЕТ Така се нарича летателният аппарат,създаден и конструиран от сътрудници на Нижегородското авиационно обединение.Лек и прост за управление,външнонапомнящ делтапланер,той развива скорост до 105 км/ч при 35 к.с. бензинов двигател.Далечина на полета-240 км. Размах на крилата-малко повече от 10 м.

th_w.jpg x11917 bytesx

"Термоплан"

Първият в света ТЕРМОПЛАН

В Русия е създаден първият промишлен образец на транспортен самолет от нов тип.Самолетостроителите от Ульяновск и учените от Московския авиационен институт,нарекли рожбата си "термоплан".Напомнящият по форма "летяща чиния" самолет може вземе на борда си повече от 2'ооо пътника или 200 т. товар,развивайки при това крайцерска скорост до 220 км/ч.Новият летателен апарат може да се използва в коя и да е климатична зона.Способен е да работи при температури от плюс 40 до минус 60 оС.

През февруари 1992 г. председателят на Госкомитета по конверсните работи при Президента на Руската Федерация публично заявил за възможни демонстрационни полети на руската "летяща чиния".А първият промишлен образец на термоплана получил името «Россия».На неговия сребрист борд е нарисуван Георги Победоносец на огнени коне.

Російський екраноплан *Каспійське морське чудовисько* Руският екраноплан "Каспийско морско чудовище"

Първият в света "EКРАНОПЛАН"

Видео

Един ден в ЦРУ се получили спътникови снимки,на които фигурирало напоминащ на морски съд самолет-гигант с дължина 100 и разпереност на крилата 40 м., с 10 реактивни двигателя.Той летял над Каспийско море на височина няколко метра със скорост ...600 км/ч. Американците нарекли този апарат "Чудовището от Каспий".

Оказало се,че американското разузнаване е зафиксирало само момент от дългогодишните изпитания на първия в света екраноплан,главен конструктор на който бил водещият инженер и учеи Ростислав Евгеньевич Алексеев(1916-1980).В неговото Централно конструкторско бюро в г. Чкаловск край Нижни Новгород бил създаден този невиждан до тогава транспорт. Товароподемността на екраноплана десетки пъти превишава тази на останалите летящи средства.

Дълго време всички работи над екранопланa били обгърнати в дълбока тайна. Най-накрая конструкторите на "Каспийското чудовище",заедмо с американските си колеги от най-големите концерни на САЩ, пристъпили към разработка на вариант за съвместно серийно производство,предизвиквайки революция във въздушните и морски средства придвижване.

Екранопланът е способен да лети над повърхността на водата със скорост 800 км/ч. Предните му мотори сгъстяват въздуха между крилата и водата до тогава,докато не се развие скорост на авиолайнер,летейки над повърхността на морето.Когато в действие се включи "Ефектът на экрана",екранопланът се движи на нужната височина само за сметка на задните двигатели.Летящият "морски съд" се отличава с висока икономичност.



Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .