НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Ное 24, 2024 3:33 pm Вижте мненията без отговор
Кога наистина сливиците трябва да се отстранят?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 08, 2007 3:02 pm
МнениеЗаглавие : ???? ???????? ????????? ?????? ?? ?? ??????????
Отговорете с цитат

Днес медицината е категорична, че в човешкия организъм няма нищо излишно. Това се отнася и за апендикса и сливиците.
След 12-годишна възраст сливиците намаляват своите размери, а с навършването на 20-години те напълно атрофират, тъй като порасналият организъм вече не се нуждае от допълнителна защита от инфекции.
Но понякога при децата сливиците се разрастват и образуват аденоиди, които някои специалисти се опитват да лекуват, а други – отстраняват.

Според отоларинголозите хроничният възпалителен процес в сливиците е опасен с това, че той често преминава в другите органи и поразява съдовете, сърцето, бъбреците. Разрасналите се и възпалени сливици създават проблеми със слуха, дишането, може да пострада и дикцията. Още по-опасно за организма е когато аденоидите предизвикват нарушения в кръвообращението на черепната кухина, нощно напикаване или бронхиална астма. В тези случаи сливиците задължително трябва да се отстранят.

Аденоидите понякога се смятат погрешно за детска болест, която може да изчезне с възрастта. Но дотогава детето може да се промени така, че да стане неузнаваемо, т.е. да се формира т.нар. аденоиден тип лице, характеризиращо се с тесен череп и постоянно полуотворена уста. Горните зъби растат неправилно, долната челюст е издадена напред, а говоренето е “през нос”.

Погрешно много родители смятат, че при наличието на лекарства за лечението на ангина, те могат да не търсят лекарска помощ. Но ангините са различни и всеки организъм ги прекарва по различен начин, затова не може да се каже, че има стандартни лекарства за лечението на това заболяване.

Освен това ангината често се съпровожда с дифтерия, скарлатина, заболявания на кръвта (мононуклеоза, агранулоцитоза ), сифилис, коремен тиф и други. Затова лекарската намеса е задължителна.

При умерено увеличаване на сливиците, което не предизвиква патология от страна на другите органи, се препоръчва комплексно консервативно лечение: противовъзпалителни капки, имуностимулатори, витамини, дихателна гимнастика, закаляване, климатотерапия.

В никакъв случай сливиците не трябва да се натискат с лъжица, кука за плетене или други подръчни средства. Нанесените травми могат да предизвикат други по-сериозни проблеми.

При наличието на чести ангини, рязко намаляване на слуха, задух или усложнения с носа, сливиците все пак трябва да бъдат отстранени чрез операция.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 08, 2007 5:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, отстраняването на сливиците понякога е изход, но с този изход се отваря вратата на всички микроорганизми от рода на бактериите и вирусите направо към белите дробове ...

Така, че пак ще се повторя - не всяко добро е за добро ... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov